Slovenčina porazila aj skúsenú mamu: Pri časovaní slovesa trpieť utrpeli ujmu všetci!

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

Lujza sa práve vrátila z práce domov a chce si konečne trocha oddýchnuť a urobiť deťom čosi pod zub. Pre Olivera však povinnosti ani zďaleka neskončili. Musí sa ešte popasovať s extrémne náročnými domácimi úlohami z jeho nemilovanej slovenčiny. Akosi sa však stále nedokáže posunúť vpred. Najviac utrpenia zažíva pri časovaní slovesa trpieť v oznamovacom spôsobe. Lujza sa mu snaží pomôcť, ako vie, no nie je to také jednoduché, ako si pôvodne myslela. Oliver napríklad nechápe, prečo sa spojenie „trpel som“ píše oddelene a nie spolu. A tam to len začína.

Postupne prichádzajú na to, že možností časovania je v niektorých prípadoch viac a viac, až sa v tom začne zamotávať aj samotná Lujza. Na niektoré otázky mu nedokáže odpovedať odborne a odvoláva sa na zaužívané zvyky. Ešte väčší chaos však nastane pri tvorení rozkazovacieho spôsobu. Oliver totiž zázračne pretvorí tvar trp na krb a neskôr dokonca aj na drb. Lujza už začína totálne strácať nervy a nerozumie, či si z nej Oliver robí vtip, alebo to myslí vážne. Ako napokon zvládne Lujza Oliverovo doučovanie? 

Sledujte premiérovú epizódu komediálneho seriálu NAŠI dnes o 20:35 na JOJke!

Ďakujeme za vaše názory

Fotka